Nahrávám...

 Dramaturgický plán sezóny 2019/20

 "V cizí kůži"

Jak se žije v kůži někoho jiného? Jak se na některé věci dívají třeba na druhé straně zeměkoule? Existují i jiné světy než ten, ve kterém žijeme? A kde jsou? V nás samotných? Nebo snad v mořských hlubinách? Vydáme se na dobrodružnou výpravu přes fascinující místa a příběhy, tak neváhejte a přidejte se k nám!
Tedy… pokud máte pro dobrodružství uděláno.

 

Matouš Danzer, Jakub Šmíd

Kde bydlí strach?

Autorská inscenace částečně využívající hororové formy bude pracovat s pohledem na smrt a záhrobí u nás a v Mexiku, které s naší zemí kontrastuje. Největším důkazem je Svátek mrtvých (Día de muertos), který je barevnou bujarou oslavou života a několikadenním setkáváním živých s mrtvými předky přímo u jejich hrobů. Oproti tomu v naší kultuře, zvláště u dětí, je smrt obestřena tajemstvím a představy o záhrobí jsou často námětem hororových filmů. Inscenace by měla nabídnout diametrálně odlišný pohled na tuto problematiku a eliminovat strach z věcí, které přirozeně patří ke každému lidskému životu.

  Premiéra: 12. října 2019

Určeno divákům od 9 let.

 

William Saroyan, Tereza Karpianus, Jiří Šponar

Tygr!

Inscenace podle Saroyanovy novely bude pracovat se zvukovými atmosférami, živou hudbou a slavným motivem tygra, jenž představuje nitro člověka, které je potřeba chránit a kultivovat, protože může být ohrožováno - ať už vnějším světem tak i samo sebou.

Premiéra: 14. prosince

Určeno divákům od 12 let.

 

 Jules Verne

 20 000 mil pod mořem

 Inscenace na motivy slavného románu zaměřená primárně na výtvarné/divadelní ztvárnění podmořského  světa. Zápletka bude respektovat předlohu.

 Začátek zkoušení: 6. ledna 2020

 Určeno divákům od 7 let.

 

  Josef Čapek, Jakub Maksymov, Matouš Danzer

Stín kapradiny

Off programová inscenace pro střední školy a večerní publikum. Převedení známé Čapkovy novely do formy syntetického storytellingu a objektového divadla. Základním tématem je nevyhnutelnost trestu, který zákonitě přichází po porušení lidského řádu. Rudolf Aksamit a Václav Kala skrývající se v lesích jsou skvělým vyobrazením psychologie vraha utíkajícího před spravedlností a vlastním svědomím. Čapkova novela je navíc lyrickým zdrojem, který vybízí k výtvarným metaforám.

Začátek zkoušení: 13. 1. 2020

Vhodné pro diváky od 15 let.

 

Daniel Pennac

Vlčí oko

Dramatizace příběhu o výjimečném setkání chlapce z Afriky a vlka z dalekého severu v zoologické zahradě. Hlavním tématem je ztráta naděje a její znovunalezení skrze přátelství a změnu úhlu pohledu na svět.

Premiéra: 25. 4. 2020

Vhodné pro diváky od 5 let.

 

Gerald Durrell

Mluvící balík

Dramatizace známého fantasy příběhu. Dobrodružství tří dětí a obyvatel země Mytologie bude zpracováno  částečně muzikálovou formou, tedy výraznou složkou bude zpěv, hudba a choreografie. Předloha poukazuje na sílu lidské fantazie, která nemá hranice a je v ní možné úplně všechno.

Premiéra: 13. 6. 2020

Vhodné pro diváky od 6 let.

 

Doprovodný program

Podzim: Zahájení sezony, Světový den pro rozvoj informací (workshop), Noc divadel, Návštěva z pravěku (hostující představení), Micro theater (Mikro Sputnik), Vango (hostující představení z Divadla Rozmanitostí).

Zima: Mikulášská, Mezinárodní den památky obětí holokaustu, Předávání vysvědčení, Masopust.

Jaro: Amplion, Světový den divadla pro děti a mládež, Noc s Andersenem, Den dětí, Sletiště, Kladenské dvorky, Konec sezony, Dionýsie.