Nahrávám...

Vstupenky

Vstupenky je možné zakoupit osobně v pokladně v pokladně Divadla Lampion, Městského divadla Kladno nebo v Městském informačním centru nebo je možné zakoupit e-vstupenku v sekci Program na tomto webu.

Vstupenky je možné uhradit hotově, bankovním převodem nebo platební kartou.
 

Pokladna

Divadlo Lampion
nám. Starosty Pavla č. 4, Kladno
t: 312 242 732
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–středa 8:30–15:00, čtvrtek–pátek 12-:00–18:00 a hodinu před začátkem představení.
 

Městské divadlo Kladno
Divadelní 1702, Kladno
t: 724 502 114
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–pátek 10:00–18:00 a hodinu před začátkem představení
 

Městské informační centrum
T. G. Masaryka 499, Kladno
t: 312 604 540
pondělí–pátek 9:00–17:00, sobota 9:00–13:00
 


Ceny vstupenek

Představení Divadla Lampion
Základní vstupné 80 Kč.
Základní vstupné na představení Šťastný princ 110 Kč.
Zvýšené vstupné na premiéry a speciální akce 100 Kč.
Vstupné na dopolední představení pro školky a školy je pro veřejnost jednotných 80 Kč, na Šťastného prince 90 Kč.

Pro aktuální informace o zlevněných vstupenkách sledujte naše profily na facebooku, twitteru, tištěný program divadla nebo se na tomto webu přihlašte k odběru novinek e-mailem.
 


Rezervace vstupenek

Vstupenky lze rezervovat na pokladně Divadla Lampion (t: 312 242 732) a Městského divadla Kladno (t: 724 502 114) nebo na těchto stránkách u jednotlivých představení v sekci Program na tomto webu. Platnost rezervace je 7 dnů po jejím provedení (vychází-li vyzvednutí na den konání představení, propadá rezervace 30 minut před začátkem).

Ceník vstupenek platný od 1. ledna 2019 k  nahlédnutí zde.
Všeobecné a obchodní podmínky a reklamační řád zde.
 

Pro školy

Pro naše nejmenší diváky je určen repertoár Divadla Lampion. Program tvoří pohádkové příběhy pro diváky již od 3 let – i pro jejich rodiče. Ať už se jedná o klasické české a světové pohádky nebo o nové příběhy psané speciálně pro Divadlo Lampion, vždy jsou vizuálně působivé a plné rozverných písniček.

Výlet do divadla s kamarády ze školky a ze školy – pomůžeme s organizací

Na pohádky mohou malí diváci vyrazit nejen s rodiči o víkendu, ale i během pracovního týdne s kamarády z mateřských nebo základních škol. Divadlo Lampion nabízí širokou asistenci při naplánování a zorganizování návštěvy divadla:

  • Vybereme vhodný termín představení zvoleného titulu podle časových možností školy či školky s ohledem na provoz divadla.
  • Pro pedagogy, kteří se chtějí s pohádkou předem seznámit, nabízíme čestné vstupenky (po včasné telefonické rezervaci).
  • V případě zájmu budeme pravidelně zasílat informační materiály o nabídce představení pro děti a o aktuálním programu (případně jeho změnách).

Pohádková představení pro školky a školy se hrají ve všední den od 9:30. Jednotná sleva na představení Divadla Lampion je pro školky a školy 30 % z původní ceny vstupenky, tj. 50 Kč za vstupenku. Dopolední představení ve všední dny jsou přístupná i pro širokou veřejnost – doporučujeme se však předem informovat na pokladně divadla o volných místech.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Divadla Lampion kontaktujte produkční Kateřinu Slavíkovou, tel.: 724 502 118, mail: obchod@divadlokladno.cz.
 

Dramaturgický plán

Dramaturgický plán sezóny 2018/19

"Malí / velcí hrdinové"

Hrdinou nemusí být jen silák nebo udatný rytíř, hrdinství má totiž velké množství podob a my bychom vám některé z nich rádi přiblížili. Naším cílem také je, aby každé představení bylo jedinečným zážitkem nejen pro děti, ale také rodiče nebo učitele - tedy aby inscenace určené primárně dětskému divákovi dokázaly tematicky oslovit i diváka dospělého.

Oscar Wilde, Radek Malý, Matěj Forman

Šťastný princ

Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový. Uprostřed toho světa stojí nádherná zlatá socha prince, který má místo očí drahokamy. Princ shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal.  Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih, až na jednu malou, které se nechce pryč od té krásné sochy. Její soucitné srdce je totiž silnější než touha po exotických teplých krajinách Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem?

Výpravná inscenace vzniká v koprodukci s Divadlem bratří Formanů.

Vhodné pro děti od 5 let.

 

Jan Karafiát, Marka Míková

Broučci

Příběh o životě jedné rodiny, která není tak úplně obyčejná - je to totiž rodina svatojánských broučků.  Jsou pohádkoví broučci tak moc jiní než skuteční lidé ze skutečného světa? Dost možná k sobě máme blíž, než bychom si mohli myslet.  Loutkové zpracování dnes již klasického příběhu připomene opravdové lidské vlastnosti, a to nejen ty dobré.

Vhodné pro děti od 4 let.

Premiéra: 15. prosince 2018

 

Iva Procházková, Jakub Maksymov, Matouš Danzer

Myši patří do nebe

Kdopak by se lišky bál? No, třeba taková myš určitě ano! Ale co když se tato dvě znepřátelená zvířata potkají ve zvířecím ráji, kde už nikdo nemá hlad, a tím pádem ani potřebu lovit? Můžou se spolu dva tak rozdílní tvorové kamarádit, nebo je vztah lovec-kořist i v posmrtném životě nepřekonatelný? Dramatizace pohádkové bajky o zažitých předsudcích a stereotypech, ve které je motiv smrti podán tak, že se ho malý divák nezalekne, a přijme ho jako součást příběhu.

Vhodné pro děti od 3 let.

Premiéra: 2. března 2019

 

Jiří Jelínek

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Existují princové, kteří jsou krásní. Existují princové, kteří jsou chytří! Stateční! No, a pak existuje náš princ který by bez Dlouhého,Širokého a Bystrozrakého nedokázal vůbec nic..... leda že by? Pohádka o odhodlání zasloužit si svou princeznu v autorském zpracování.

Vhodné pro děti od 4 let.

Premiéra: 20. dubna 2019

 

Matouš Danzer, Vladimír Novák

Prapodivné království

V jedné daleké opuštěné krajině žije velmi chudý chlapec a kromě kouzelných fazolí, díky kterým může mluvit se zvířaty, nemá vůbec nic. Opravdu nic?  To přece není možné, že?  Ono totiž takové zdánlivé nic může být mnohem silnější než hmatatelné něco. Třeba odvaha a dobré srdce často zmůžou víc než všechno bohatství a sláva světa. Příběh o silném chlapci, který se nebál postavit ani nespravedlivému králi.

Vhodné pro děti od 6 let.

Premiéra: 22. června 2019
 

Věrnostní program

Vážení diváci, vzhledem k změnám interního řádu se věrnostní program ruší s konečnou platností od 1. března 2018. Pro více informací prosíme volejte paní Luptákovou na t: 720 074 129.

Děkujeme za pochopení.