Nahrávám...

Vstupenky

Vstupenky je možné zakoupit osobně v pokladně v pokladně Divadla Lampion, Městského divadla Kladno nebo v Městském informačním centru nebo je možné zakoupit e-vstupenku v sekci Program na tomto webu.

Vstupenky je možné uhradit hotově, bankovním převodem nebo platební kartou.
 

Pokladna

Divadlo Lampion
nám. Starosty Pavla č. 4, Kladno
t: 312 242 732
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–pátek 8:30–15:30 a hodinu před začátkem představení.
 

Městské divadlo Kladno
Divadelní 1702, Kladno
t: 724 502 114
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–pátek 10:00–18:00 a hodinu před začátkem představení
 

Městské informační centrum
T. G. Masaryka 499, Kladno
t: 312 604 540
pondělí–pátek 9:00–17:00, sobota 9:00–13:00
 


Ceny vstupenek

Představení Divadla Lampion
Základní vstupné 80 Kč.
Základní vstupné na představení Šťastný princ 110 Kč.
Zvýšené vstupné na premiéry a speciální akce 100 Kč.
Vstupné na dopolední představení pro školky a školy je jednotných 50 Kč, na Šťastného prince 90 Kč,
pro pedagogický doprovod jsou vyhrazeny přístavky zdarma.

Pro aktuální informace o zlevněných vstupenkách sledujte naše profily na facebooku, twitteru, tištěný program divadla nebo se na tomto webu přihlašte k odběru novinek e-mailem.
 


Rezervace vstupenek

Vstupenky lze rezervovat na pokladně Divadla Lampion (t: 312 242 732) a Městského divadla Kladno (t: 724 502 114) nebo na těchto stránkách u jednotlivých představení v sekci Program na tomto webu. Platnost rezervace je 7 dnů po jejím provedení (vychází-li vyzvednutí na den konání představení, propadá rezervace 30 minut před začátkem).

Ceník vstupenek platný od 1. ledna 2019 k  nahlédnutí zde.
Všeobecné a obchodní podmínky a reklamační řád zde.
 

Pro školy

Pro naše nejmenší diváky je určen repertoár Divadla Lampion. Program tvoří pohádkové příběhy pro diváky již od 3 let – i pro jejich rodiče. Ať už se jedná o klasické české a světové pohádky nebo o nové příběhy psané speciálně pro Divadlo Lampion, vždy jsou vizuálně působivé a plné rozverných písniček.

Výlet do divadla s kamarády ze školky a ze školy – pomůžeme s organizací

Na pohádky mohou malí diváci vyrazit nejen s rodiči o víkendu, ale i během pracovního týdne s kamarády z mateřských nebo základních škol. Divadlo Lampion nabízí širokou asistenci při naplánování a zorganizování návštěvy divadla:

  • Vybereme vhodný termín představení zvoleného titulu podle časových možností školy či školky s ohledem na provoz divadla.
  • Pro pedagogy, kteří se chtějí s pohádkou předem seznámit, nabízíme čestné vstupenky (po včasné telefonické rezervaci).
  • V případě zájmu budeme pravidelně zasílat informační materiály o nabídce představení pro děti a o aktuálním programu (případně jeho změnách).

Pohádková představení pro školky a školy se hrají ve všední den od 9:30. Jednotná sleva na představení Divadla Lampion je pro školky a školy 30 % z původní ceny vstupenky, tj. 50 Kč za vstupenku. Dopolední představení ve všední dny jsou přístupná i pro širokou veřejnost – doporučujeme se však předem informovat na pokladně divadla o volných místech.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Divadla Lampion kontaktujte produkční Kateřinu Slavíkovou, tel.: 724 502 118, mail: obchod@divadlokladno.cz.
 

Zavěšená vstupenka

Zavěšená vstupenka je projekt, který odstartoval v brněnském Divadle Polárka a probíhá od října 2017. Divadlo Lampion se rozhodlo k tomuto projektu připojit!  Diváci mohou v rámci něj koupit o jednu vstupenku navíc. Tyto vstupenky se posléze skrze neziskové organizace dostávají k dětem od 3 do 17 let ze sociálně slabých poměrů.

Dopřejte divadelní zážitek dětem, které by se bez vás do divadla nedostaly.

Dramaturgický plán

 Dramaturgický plán sezóny 2019/20

 "V cizí kůži"

Jak se žije v kůži někoho jiného? Jak se na některé věci dívají třeba na druhé straně zeměkoule? Existují i jiné světy než ten, ve kterém žijeme? A kde jsou? V nás samotných? Nebo snad v mořských hlubinách? Vydáme se na dobrodružnou výpravu přes fascinující místa a příběhy, tak neváhejte a přidejte se k nám!
Tedy… pokud máte pro dobrodružství uděláno.

 

Matouš Danzer, Jakub Šmíd

Kde bydlí strach?

Autorská inscenace částečně využívající hororové formy bude pracovat s pohledem na smrt a záhrobí u nás a v Mexiku, které s naší zemí kontrastuje. Největším důkazem je Svátek mrtvých (Día de muertos), který je barevnou bujarou oslavou života a několikadenním setkáváním živých s mrtvými předky přímo u jejich hrobů. Oproti tomu v naší kultuře, zvláště u dětí, je smrt obestřena tajemstvím a představy o záhrobí jsou často námětem hororových filmů. Inscenace by měla nabídnout diametrálně odlišný pohled na tuto problematiku a eliminovat strach z věcí, které přirozeně patří ke každému lidskému životu.

  Premiéra: 12. října 2019

Určeno divákům od 9 let.

 

William Saroyan, Tereza Karpianus, Jiří Šponar

Tygr!

Inscenace podle Saroyanovy novely bude pracovat se zvukovými atmosférami, živou hudbou a slavným motivem tygra, jenž představuje nitro člověka, které je potřeba chránit a kultivovat, protože může být ohrožováno - ať už vnějším světem tak i samo sebou.

Premiéra: 14. prosince

Určeno divákům od 12 let.

 

 Jules Verne

 20 000 mil pod mořem

 Inscenace na motivy slavného románu zaměřená primárně na výtvarné/divadelní ztvárnění podmořského  světa. Zápletka bude respektovat předlohu.

 Začátek zkoušení: 6. ledna 2020

 Určeno divákům od 7 let.

 

  Josef Čapek, Jakub Maksymov, Matouš Danzer

Stín kapradiny

Off programová inscenace pro střední školy a večerní publikum. Převedení známé Čapkovy novely do formy syntetického storytellingu a objektového divadla. Základním tématem je nevyhnutelnost trestu, který zákonitě přichází po porušení lidského řádu. Rudolf Aksamit a Václav Kala skrývající se v lesích jsou skvělým vyobrazením psychologie vraha utíkajícího před spravedlností a vlastním svědomím. Čapkova novela je navíc lyrickým zdrojem, který vybízí k výtvarným metaforám.

Začátek zkoušení: 13. 1. 2020

Vhodné pro diváky od 15 let.

 

Daniel Pennac

Vlčí oko

Dramatizace příběhu o výjimečném setkání chlapce z Afriky a vlka z dalekého severu v zoologické zahradě. Hlavním tématem je ztráta naděje a její znovunalezení skrze přátelství a změnu úhlu pohledu na svět.

Premiéra: 25. 4. 2020

Vhodné pro diváky od 5 let.

 

Gerald Durrell

Mluvící balík

Dramatizace známého fantasy příběhu. Dobrodružství tří dětí a obyvatel země Mytologie bude zpracováno  částečně muzikálovou formou, tedy výraznou složkou bude zpěv, hudba a choreografie. Předloha poukazuje na sílu lidské fantazie, která nemá hranice a je v ní možné úplně všechno.

Premiéra: 13. 6. 2020

Vhodné pro diváky od 6 let.

 

Doprovodný program

Podzim: Zahájení sezony, Světový den pro rozvoj informací (workshop), Noc divadel, Návštěva z pravěku (hostující představení), Micro theater (Mikro Sputnik), Vango (hostující představení z Divadla Rozmanitostí).

Zima: Mikulášská, Mezinárodní den památky obětí holokaustu, Předávání vysvědčení, Masopust.

Jaro: Amplion, Světový den divadla pro děti a mládež, Noc s Andersenem, Den dětí, Sletiště, Kladenské dvorky, Konec sezony, Dionýsie.