Nahrávám...

I v sezóně 2019/20 pro vás jako nadstavbu základního repertoárového programu připravujeme znovu bohatý off program postavený na vlastních i hostujících loutkových inscenacích pro dospělého diváka, vlastní i hostující hudební produkci, scénických čteních, externích dílnách/workshopech a dalších doprovodných akcích.

Off program bude probíhat jednou až dvakrát za měsíc a budou se v něm střídat výše uvedené akce. 

Chtěli bychom tak z divadla vytvořit místo s výraznější tváří, kde se nehrají jen dopolední představení pro děti. Lampion se pak může stát kulturním prostorem, který bude navíc nabízet další vyžití jak pro samotné děti, tak pro celou rodinu, včetně jejích už "velkých" členů.

 

Vango
Timothée de Fombelle, Jiří Ondra / Divadlo rozmanitostí v Mostě

Dobrodružný příběh hlavního hrdiny, chlapce Vanga, který pátrá po svých rodičích, skutečných kamarádech, nepřátelích a svém pravém místě ve světě a životě. Děj provází skutečné historické události 1. poloviny 20. století, fantastické zážitky v prostředí vzducholodí, mrakodrapů a rychlovlaků. Výpravná inscenace pro celou rodinu je jevištní adaptací světoznámé knihy současného francouzského autora Timothée de Fombelle.

Pro diváky od 10 let.

https://www.divadlolampion.cz/cz/divadlo/inscenace-vango-106

 

Návštěva z pravěku
Petr Ginz, František Tichý / Gymnázium Přírodní škola

Divadelní představení na motivy knihy a životního příběhu Petra Ginze, mladého výtvarníka, spisovatele a šéfredaktora terezínského časopisu VEDEM. Ve hře se prolíná fantazijní dobrodružný příběh inspirovaný Julesem Vernem s mrazivou realitou životního osudu dospívajícího židovského chlapce v době protektorátu.

Pro diváky od 10 let.

 

Breivik
Kolektiv / DAMU (KALD)

Za jakých okolností máme právo nechat se inspirovat teroristou? Několik pokusů autorsky a herecky reflektovat společenské dění. Klauzurní herecká cvičení studentů 3. ročníku KALD DAMU.

Pro diváky od 15 let.

 

Stín kapradiny
Josef Čapek, Jakub Maksymov, Matouš Danzer / Divadlo Lampion

Off programová inscenace pro střední školy a večerní publikum. Převedení známé Čapkovy novely do formy syntetického storytellingu (vyprávění objekty). Stěžejním tématem je nevyhnutelnost trestu, který zákonitě přichází po porušení základního lidského řádu. Rudolf Aksamit a Václav Kala skrývající se v lesích jsou skvělým vyobrazením psychologie zločince utíkajícího před spravedlností a především před vlastním svědomím.

Pro diváky od 15 let.

 

Cesta za Andersenem
Jiří Hajdyla, Olga Ziebinska, Matouš Danzer / Divadlo Lampion

V naší divadelní pouti pohádkovou krajinou nahlédneme do autorova nitra skrze jeho známé i méně známé příběhy a poznáme jejich společné poselství. Účinkují herci a další zaměstnanci Divadla Lampion. Hans Christian Andersen, slavné jméno skoro vždy skloňované se slovem pohádka. Známe však samotného Andersena, skutečného člověka s niternými touhami a myšlenkami?

Interaktivní divadelní hra je určena dětem od 4 let. Termíny budou upřesněny.

https://www.divadlolampion.cz/cz/divadlo/inscenace-cesta-za-andersenem-88