Nahrávám...

O beránkovi, který spadl z nebe

Tým kmenové režisérky NDL Michaely Homolové (v NDL mj. Budulínek, Proletět duhou) tentokráte zacílil na ty opravdu nejmenší diváky a připravil komorní studiové představení s minimem slov a maximem vjemů. Prostě takové, aby si ho užily třebas i dvouleté děti.
Jednoduchý příběh je inspirován motivy z obrázkové knížky německého autora Freda Rodriana a vypráví o oblačném beránkovi, který spadl z nebe. Na zemi se ho ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož na nedaleké louce stojí i malá pouť, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka cirkusový charakter! Silák artista, balónky plněné héliem, či dokonce výstřel cirkusovým dělem? Který způsob bude ten pravý, aby beránka v pořádku vrátil k jeho kamarádům na oblohu?
Inscenace cílí poprvé v novodobé historii Naivního divadla i na „předškolkové“ publikum, tedy na děti ve věku kolem 2–3 let. Představení se proto hraje ve Studiu NDL (navíc s upraveným, kontaktním uzpůsobením hlediště) a nejmenším divákům bude určitě blízké i tím, že se v něm používá jen naprosté minimum slov, doprovází ho živá muzika a na jeho konci se děti mohou samy zapojit do dění na jevišti formou malé loutkové herny.

Autor:  Fred Rodrian, Vít Peřina a kolektiv
Režie:  Michaela Homolová
Výprava:  Robert Smolík
Hudba:  Filip Nemohla Kvartet
Hrají:  Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Filip Homola, Adam Kubišta

Vhodné pro děti od 2 let.

Nejbližší termíny:

$('.cookie-consent-why-but').hide();