Nahrávám...

Dílna režijně-pedagogická

Dílna režijně-pedagogická v Divadle Lampion

V pětihodinovém bloku se zájemci základně seznámí s praktickými aspekty režijního vedení v neprofesionálním divadelním souboru. Každý soubor má svá specifika. Umělecká práce je nekončící pedagogický proces. Osobnost režiséra je lídrem, koučem, mediátorem, inspirátorem a stimulátorem volnočasové aktivity, která se často může stát hlavní životní náplní.

Lektor: Tomáš Staněk
Dětství strávil v Dismanově rozhlasovém dětském souboru, vystudoval Pražskou konzervatoř a DAMU. Působil jako redaktor a moderátor v Českém rozhlase. Spolupracoval jako pedagog s Haf studiem Hany Francové a Gymnáziem Na Vítězné Pláni, kde vyučoval rétoriku a základy mediální komunikace.. Je členem správní rady neziskové organizace ART ZERO, o.p.s., jejímž cílem je podpora mladých umělců a jejich projektů. Je předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti SCENA.cz. V roce založil 2002 nezávislou uměleckou skupinu OLDstars, kterou vede dodnes a kde se kontinuálně více než 15 let věnuje divadelní pedagogice. Od divadelní sezony 2006/2007 pracuje jako tiskový mluvčí v Národním divadle. 

Dílna bude probíhat od 9:00 do 13:30 a cena je 250 Kč. Kapacita je omezená, rezervace místa je možná na pokladně Divadla Lampion.

Nejbližší termíny:

$('.cookie-consent-why-but').hide();