Nahrávám...

LAMPION/OFF

Chtěli bychom z divadla vytvořit místo s výraznější tváří, kde se nehrají jen dopolední představení pro děti. Lampion se pak může stát kulturním prostorem, který bude navíc nabízet další vyžití jak pro samotné děti, tak pro celou rodinu, včetně jejích už "velkých" členů.

I v sezóně 2019/20 pro vás jako nadstavbu základního repertoárového programu připravujeme znovu bohatý off program postavený na vlastních i hostujících loutkových inscenacích pro dospělého diváka, koncertech, scénických čteních, externích dílnách/workshopech a dalších doprovodných akcích.V rámci off programů v Divadle Lampion se můžete setkat s aktuální tvorbou loutkových divadel po celé republice, s autorskou tvorbou našich herců, tematickými workshopy našich lektorů nebo se zajímavými alternativními projekty studentů divadelních škol.

Off programy probíhají jednou až dvakrát za měsíc. Aktuální nabídku a konkrétní termíny na každý měsíc naleznete v sekci Program pod záložkou Off program.

Pokud jste sami tvůrcem nějakého projektu, který byste chtěli v našem divadle představit nebo máte naopak tip na zajímavý divadelní projekt ve Vašem okolí, obraťte se na nás na emailové adrese prokopova@divadlokladno.cz.

Na vlastní kůži

Naším cílem je zprostředkovat dětským divákům novou divadelní zkušenost. V hledišti jsme totiž většinou v pohodlí a bezpečí, ale víme, jak takové divadlo vzniká a jaký je svět za oponou?

Celoroční volnočasová aktivita je určena dětem z I. a II. stupně ZŠ a studentům středních škol, které zajímá divadlo, chtějí se o něm něco dozvědět a projít si na vlastní kůži celým tvořivým procesem – od počátečního seznamování a vytváření skupiny, přes prozkoumávání divadla, rozhýbání těl a hlasů, improvizaci, objevování příběhů až k finální společné tvorbě inscenace.

V pondělí odpoledne probíhá také kroužek Loutkotvorba s výtvarnicí Divadla Lampion Bárou Voldrábovou, pro všechny, které láká vytvořit něco, co vám může pod rukama ožít.

Kroužky probíhají v ateliéru Divadla Lampion (každá skupina má max. 12 členů):
 

Loutkotvorba (od 8 do 12 let)

PONDĚLÍ / 16:00–18:00
 

Ateliér Jedna (od 7 do 9 let)

ÚTERÝ / 15:30–17:00
STŘEDA / 15:30–16:30
 

Ateliér Dva (od 10 do 13 let)

ÚTERÝ / 17:15–18:45
STŘEDA / 16:30–18:00
ČTVRTEK / 16:00–18:30
 

Ateliér Tři (od 14 do 18 let)

ČTVRTEK / 18:00–20:00 / Ateliér Divadla Lampion
ČTVRTEK / 18:00–20:00 / Zkušebna Městského divadla Kladno

 

Ateliér Divadla Lampion

NEDĚLNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY S BÁROU

Vlastní bludiště? Hru, která se neomrzí? Pohyblivý obrázek? Vyfoukanou nádheru? Divadlo v krabici?

Tematické dílny s výtvarnicí Divadla Lampion Bárou Voldrábovou každou neděli před představením od 13:00 do 14:30 v ateliéru Divadla Lampion.

Předchozí rezervace není potřeba. Na webových stránkách v sekci Program najdete informace k aktuálním dílnám.

 

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Znáte naše divadlo pouze z hlediště? Přijďte si ho prohlédnout od shora až dolů. Herci jsou na prázdninách, a tak i jeviště a zákulisí patří dětem!

Přijďte mezi nás objevovat své hlasové i pohybové dovednosti. Zajímá vás, co všechno je potřeba k tomu, aby vzniklo divadlo? Přijďte do Lampionu a my vám řekneme a ukážeme všechno, co jste o divadle nevěděli. V průběhu pěti dnů se budeme formou her a cvičení seznamovat s příběhem a společně vytvářet představení, které na závěr odehrajeme.

1. turnus je určen pro děti od 7 do 9 let, 2. turnus pro děti od 10 do 14 let.

Tábory budou probíhat vždy v Divadle Lampion a jeho blízkém okolí, každý den od 8:00 do 16:00. Kapacita táborů je omezená. Cena včetně stravy (2× svačina, oběd, pitný režim): 2600 Kč.
Bližší informace na prokopova@divadlokladno.cz nebo na telefonním čísle 739 315 652.

 

WORKSHOP DIVADELNÍ IMPROVIZACE

Nebát se, zkoušet, nepřemýšlet – tady a teď.

Workshop divadelní improvizace pro dospělé s lektorkou Dominikou Prokopovou nabízí možnost vyzkoušet si nejrůznější improvizační hry a cvičení. Seznámí vás se základními principy metody improvizace i s nejrůznějšími způsoby, jak lze pracovat s naším tělem a hlasem.

Workshop probíhá jednou měsíčně, vždy v pondělí večer od 18:00 do 21:00 v ateliéru Divadla Lampion.

Pro bližší informace se obraťte na lektorku Dominiku Prokopovou na prokopova@divadlokladno.cz nebo na telefonním čísle 739 315 652.

Kreativní vzdělávání

SEMINÁŘ "Jak vzdělávat divadlem?"

Kde hledat novou inspiraci? Jakpracovat s literární předlohou? Jak vést děti k tomu, aby samy prožily nabízený příběh a jak je motivovat do dalšího poznávání a čtení?

Seminář pro pedagogy představuje ochutnávku toho, jaké principy a metody dramatická výchova nabízí. Využité hry a cvičení je možné upravovat dle individuálních potřeb pedagoga, případně je zapojit do výuky, podle toho, čeho potřebuji dosáhnout v kolektivu (větší koncentrace, zlepšení komunikačních dovedností, posílení tolerance v kolektivu apod.).

Seminář trvá 4 hodiny a je rozdělen do dvou bloků. První blok je věnován pohybové, hlasové i dechové aktivizaci, spolupráci ve skupině a představení základních dramatických technik spolu snávrhy,jak je využít vpraxi. Druhý blok je věnován práci sliterární předlohou formou strukturované lekce, do které jsou zapojeni všichni účastníci.

Kapacita je 15 účastníků. Seminář lze realizovat jak v divadelním ateliéru, tak přímo ve Vaší škole či organizaci. Rozsah, kapacitu i tematické zaměření lze konzultovat individuálně s lektorkou Dominikou Prokopovou na emailové adrese prokopova@divadlokladno.cz nebo na telefonním čísle 739 315 652.

 

FAK(E)TICKY WORKSHOPY

"Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!"
(Jan Ámos Komenský)

Cyklus workshopů o mediální gramotnosti, sociálních sítích, kyberšikaně a kritickém myšlení nabízí Divadla Lampion vrámci dalšího vzdělávání pro 2. stupeň základních škol a střední školy z Kladna a okolí ve spolupráci se skupinou mladých žurnalistů, učitelů a studentů Fak(e)ticky workshopy.

Workshop trvá 2–3 vyučovací hodiny a probíhá v ateliéru Divadla Lampion. Cena je 50 Kč pro jednoho studenta a kapacita 1 workshopu je 1 třída. Termíny jsou vždy vybírány individuálně dle preferencí školy.

Vpřípadě zájmu se obraťte na lektorku Divadla Lampion Dominiku Prokopovou na emailové adrese prokopova@divadlokladno.cz nebo na telefonním čísle 739 315 652.

Váš LAMPION

NAROZENINY V LAMPIONU

Zažijte se svými dětmi, kamarády a rodinou výjimečnou narozeninovou oslavu v prostředí Divadla Lampion.

Speciální narozeninový balíček obsahuje:

  • 10 vstupenek na Vámi vybrané představení Divadla Lampion
  • Rezervaci vstupenek uprostřed sálu ve třetí řadě
  • Blahopřání oslavenci od hereckého souboru po představení
  • Plakát s věnováním a další dárkové předměty divadla
  • Poskytnutí prostoru pro narozeninovou oslavu na 1,5 hodiny

Unikátní oslavu v kulturním prostředí můžete získat již za 1250 Kč.

LAMPION PRO VAŠI AKCI

Divadlo Lampion může být na chvilku Vaše!

Prostory Divadla Lampion je možné si po domluvě pronajmout na vlastní akcí. K dispozici Vám může být jeviště, hlediště, přilehlé šatny – vše po předchozí domluvě. V případě zájmu je Vám k dispozici standartní vybavení divadla a technické vybavení (světla, zvuk) včetně personálu. Veškeré informace o technickém vybavené divadla naleznete zde.

Cena se odvíjí od konkrétních požadavků, kontaktujte produkční Báru Ježkovou na emailové adrese jezkova@divadlokladno.cz.

Přehlídky profesionálního i amatérského divadla

AMPLION

Mezinárodní festival loutkového divadla pro děti i dospělé. Cílem festivalu je umožnit divákům vidět inspirativní inscenace profesionálních loutkových scén z celé republiky a vždy představit alespoň jednoho zahraničního hosta. Na konci festivalu sami diváci zvolí vítěznou inscenaci a předají cenu. Kromě samotných představení je součástí festivalu také bohatý off program ve formě koncertů divadelních kapel a zajímavých workshopů.

Přehlídka dětského a studentského divadla EF-Á-DÉ

Nesoutěžní jednodenní přehlídka dětských a studentských divadelních souborů a skupin z Kladna a okolí. První ročník proběhl v roce 2019 k příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež 20. března. Akce svým názvem odkazuje k festivalu amatérského divadla FAD, který se koná v Divadle Lampion již 9 let. Vzhledem k tomu, že o účast na festivalu projevovaly zájem jak dospělé, tak dětské a studentské skupiny, rozhodli jsme se vytvořit události dvě a dát všem dostatečný prostor. První blok je věnován MŠ a 1. stupni ZŠ, druhý blok je pro 2. stupeň ZŠ, SŠ a ZUŠ.

Vpřípadě zájmu se obraťte na organizátorky přehlídky: Dominika Prokopová, prokopova@divadlokladno.cz, 739 315 652, Kateřina Slavíková, obchod@divadlokladno.cz, 724 502 118