Nahrávám...

První storytelling v profesionálním divadle - Malá indiánka

Anglické slovo „storytelling“ znamená v doslovném překladu „vyprávění příběhu“. Jde o návrat a znovuobjevení dávné tradice vyprávění. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost, která je postavená na jazykovém umění, použití hlasu, pohybu a gesta k zobrazení představ, které vychází z konkrétního příběhu. Díky tomu může být i specifickou divadelní disciplínou, která využívá mnoho druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety.
Každý účastník storytellingu může sám příběh spoluvytvářet. Vypravěč vede s publikem dialog a přizpůsobuje se svým posluchačům a atmosféře daného okamžiku ve kterém probíhá vyprávění. Zachovány vždy zůstanou postavy, děj i poselství příběhu.  V Divadle Lampion se můžete potkat s příběhem Malé indiánky. Usednete do vyhřátého teepee a vyslechnete prastarou legendu o tom, jak vznikl svět pod indiánským nebem, o zemi plné lesů, jezer a plání přeplněných stády bizonů, a také o malé indiánce, kterou nic netěšilo. Zahrajete si hry a pomůžete vypravěčkám probudit smysly malé indiánky, aby objevila krásu světa.

Vyprávění příběhů pomůže dětem lépe pochopit svět kolem nich a umožní jim identifikovat se s hrdiny z různých kultur. Významně obohatí jejich slovní zásobu, zvýší schopnost naslouchat, chápat souvislosti a podnítí dětskou představivost. V neposlední řadě je to však skvělá zábava.

S Malou indiánkou se můžete potkat v teepee postaveném v ateliéru Divadla Lampion. Tato inscenace je určená pro děti od 3 do 5 let. Zakupujte vstupenky pouze pro své děti, dospělý doprovod nemá do teepee přístup!

Vypráví a hry vedou herečky: Eva Burešová a Marie Švestková

$('.cookie-consent-why-but').hide();