Nahrávám...

Lampion na festivalu Komapass Europa

Divadlo Lampion ve spolupráci se Středočeským krajem dostalo krásné pozvání doplnit program festivalu Komapass Europa, který probíhal od 6. do 8. května  2022 v obci Herxheim v obasti Jižní Falc. Tato obec slavila 50 leté jubileum svého sloučení a to byla skvělá příležitost, aby právě zde proběhlo zahájení letního kulturního programu Kultur Sommer, který probíhá na příč celým Německem.

Mottem festivalu bylo “Ostwind” – Východní vítr a pomyslná střelka evropského kompasu nemířila pouze na východní země Evropské unie, ale i na Rusko, Bělorusko, Moldávii, Srbsko a hlavně na Ukrajinu, kde v současné době probíhají těžké boje. Kultura zde byla jako symbol míru a hybná síla, která umí bořit hranice. Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu 6. května 2022 a festival symbolicky otevřely Marie – Luise Dreyer (Ministerská předsedkyně pro oblast Porýní Falc) a Katharina Binz (Ministryně kultury a sociálních věcí pro oblast Porýní Falc).

Program festivalu byl velmi bohatý a navštívilo ho kolem 7000 diváků a my věříme, že velký úspěch u nich mělo i naše loutkové vystoupení s názvem Jitrnice - Leberwurst.

 
$('.cookie-consent-why-but').hide();