Nahrávám...

Zavěšená vstupenka! Už jste o tom slyšeli?

Jaká vstupenka je zavěšená vstupenka? Ta, která visí na stromě ve foyer Divadla Lampion a poputuje k dětem z azylových domů, dětských domovů nebo sociálně slabých rodin.

Projekt je inspirován tradicí tzv. zavěšené kávy, která vznikla během druhé světové války v Itálii a postupně se rozšířila do celého světa. Cílem je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako jejich vrstevníci. Projekt brněnského Divadla Polárka běží od října 2017. Od té doby diváci Polárky nakoupili více než 90 vstupenek, další pak věnovalo přímo divadlo.

V Divadle Lampion se podařilo již během zahájení divadelní sezóny vybrat 35 vstupenek! Děkujeme moc všem divákům, díky kterým se děti z azylových domů, dětských domů a sociálně slabých rodin dostanou poprvé v životě do divadla!

Divadlo Lampion v současné chvíli spolupracuje s organizacemi Člověk v tísni, Víly dětem a Armádou spásy.

Pro děti, které se svými rodiči vstupenku zavěsí, může být tento projekt prvním setkáním s principy charity a anonymního obdarovávání potřebných. Na snadno představitelném příkladu si dítě může uvědomovat, že i kolem něj existuje neštěstí a chudoba, že nemusí jen pasivně přihlížet a že je v jeho moci dělat drobné radosti tam, kde to má smysl. Třeba přemluvit maminku, aby koupila jeden lístek navíc, aby se pak do žluté sedačky mohlo posadit ještě jedno dítě.

Více informací na www.divadlopolarka.cz/zavesena-vstupenka.